Prefab beton vervangen voor in-situ-beton
WATERBURCHT LUYVESTEIN HELMOND

In minder dan 1 jaar realiseren wij het betonskelet voor 60 appartementen. Het werk omvat het optrekken van het gebouw in betonwerk vanaf de betonpoeren tot en met het dak. Hiertussen realiseren wij een waterkerende parkeerkelder, een verkeersbrug als toegang en realiseren we het skelet van de woningen. Al bij de voorbereidingen waren wij betrokken in ontwerp- en LEAN-sessies om zo het meest optimale ontwerp in relatie tot de uitvoeringsmethode en doorlooptijd te bepalen. Mede hierdoor is het project volledig volgens planning gerealiseerd.
Projectdetails
Project: Waterburcht Luyvestein Helmond
Opdrachtgever: Van Wijnen Rosmalen BV
Hoofdopdrachtgever: Achmea Dutch Residential Fund van Syntrus Achmea Real Estate & Finance
Projectlocatie: Suytkade Helmond
Uitvoeringsperiode: 2018/2019
Contractvorm: STABU / Werkomschrijving / UAV1989
WEKEN
UITVOERING
M2
VLOEROPPERVLAK
M3 VERWERKTE
BETON
CYCLUSDAGEN
PER VERDIEPING
Bouwveiligheidsprijs
Ondanks de hoge planningsdruk en de beperkte beschikbaarheid van materialen als gevolg van de drukte op de markt is het betonskelet conform planning gerealiseerd. Daarbij is het project gedurende de ruwbouwfase één van de genomineerden voor de Bouwmilieuprijs 2018 waaruit de geleverde inzet voor het verbeteren van kwaliteits-, milieu- en arbeidsomstandigheden is gebleken. Wij zijn er dan ook ontzettend trots op dat wij hieraan bijgedragen hebben.
Kostenbesparende maatregelen
De architect koos in het ontwerp voor prefab betonnen onderdele. Bijvoorbeeld betonpilaren en het prefab hollewandsysteem. Dit vanwege het hoge afwerkingsresultaat. Middels uitgekiende bekistingsontwerpen is het ons gelukt om deze prefabbetoncomponenten te vervangen voor in het werk gestort beton. Daarbij hebben wij dezelfde zicht- en kwaliteitsklasse gewaarborgd met kostenbesparing voor onze opdrachtgever als gevolg. Kortom: een win-win situatie.